Profesjonalny montaż SMD i THT

Profesjonalny montaż SMD i THT

Montaż powierzchniowy SMD / SMT

Strona główna Oferta Montaż powierzchniowy SMD / SMT


Oferujemy automatyczny montaż elementów SMD / SMT na automatach Philips/Yamaha. Łącznie posiadamy pięć maszyn z których część polączonych jest w szeregową linię produkcyjną a część pracuje autonomicznie.

Nasze urządzenia wyposażone są w wizyjne i laserowe systemy pozycjonowania elementów. Umożliwia nam to precyzyjne układanie komponentów zarówno bardzo małych (w praktyce najmniejszy używany rozmiar to 0402) jak i stosunkowo dużych włączając w to również elementy typu BGA. Największy rozmiar elementów które możemy układać to 50x50mm.

Pozostałe elementy naszego parku maszynowego to precyzyjne drukarki pasty lutowniczej oraz piec rozpływowy z dokładnie kontrolownym profilem temperaturowym.

Montujemy zarówno z użyciem past bezołowiowych (RoHS) jak i ołowiowych (Pb) - w zależności od zlecenia klienta.

Nie oferujemy montażu podzespołów elektronicznych z użyciem kleju termoutwardzalnego ani lutowania elementów SMD przy pomocy fali powierzchniowej.

W sporadycznych sytuacjach, w przypadku małych i prostych płytek prototypowych - wspieramy się ręcznym montażem SMT. Pozwala to na skrócenie czasu oczekiwania na realizację ze względu na uniknięcie czasochłonnego procesu tworzenia programu montażowego a także potrzeby uzbrajania maszyn.

Realizujemy montaż powierzchniowy zarówno z elementów powierzonych jak i własnych.

 

Translate »